Социјални Медиуми
Сигал | Stihl
7768
page-template-default,page,page-id-7768,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
 

Stihl

Моторни пили, мачеви и ланци

STIHL MS 251 моторна пила е дизајнирана да ja испорача целата моќ што би ja очекувале од STIHL опремата, уште со смиреноста и ергономски дизајн. МС 251 е совршен за сечeње на мали дрва, градинарски и сечење огревно дрво, едноставно и ефикасно. И до 20% заштеда на гориво и 50% отсто намалување на гасните емисии (во споредба со претходните модели). Лесна за користење, машина со висока моќ.
Располагаме и со моделите :
MS 170
MS 180
MS 181
MS 211
MS 230
MS 231
MS 250
како и оригинални резервни делови за истите.

Телескопска пила за високи гранки

STIHL- новиот професионален поткаструвач на високи гранки HT 75, е практична моторна пила на телескопски стап. Со голем дофат овозможува професионална стручна нега на дрвата. Вкупен дофат од 2,7 m – 3,9 m.
Кога сечењето станува тешко,тука е STIHL HT 131.Моќен, мотор со ниска емисија на штетни гасови. Погоден за градинарски работи.Ова е добар избор за професионалци. Лесен и практичен за употреба со додатен ремен.

Моторни коси и моторни чистачи

Моќна моторна коса со патентиран 4-MIX-Motor. За држење во две раце за ергономично косење на рамни површини. Се полни со мешавина од бензин и моторно масло . Извонредна влечна моќ, висок вртежен момент. Помалку издувни гасови отколку обичниот двотактен мотор . Пријатен звук при работа. Брзо и ефектно коси големи зелени површини и жилави растежи . Со соодветен нож-алатка се користи и за сечење на тенки дрвца и закоравени џбунови.
Нашиот најмоќен чистач. Дизајниран за шумарство, комунални претпријатија, големи фарми или за било која захтевна работа. Доволно моќен да замени голема механизација каде што нема пристап. Оваа машина е врвот на нашата понуда од моторни коси и моторни чистачи. Има голема моќ во однос на тежината и навистина не познава препреки во работата.

Електрична смукалка-дувалка

Електрична смукалка-сечкалка во основна верзија. Тивко собира лисја и остатоци од трева со голема моќ не всмукување. Оптимална за домашна употреба. Сериски се користи и како дувалка.

[/vc_column_text][/vc_column]
2
[/vc_row]
3

Електрични ножици за жива ограда

Поткаструвањето на живата ограда, џбуновите и грмушките не мора да претставува макотрпна повеќечасовна работа, особено не со моторните ножици за жива ограда STIHL HS 45. Ова се најлесните ножици за одржување на жива ограда и се одлични за одржување на дворовите.
• STIHL ElastoStart
• Антивибрациски систем
• Долготраен филтер за фоздух

Брусни циркуларни секачи

Многу силен и моќен – брусен циркуларен секач со специјален филтерски систем на долготрајна издржливост со циклонско предпреградување. Ги исполнува европските закони за издувни гасови EPA II и EU II. Се употребува секаде каде што висот и дебелината на материјалот којшто треба да се сече бараат голема моќност на моторот. Ергономичен дизајн со оптимални позиции на рачката, ElastoStart, компензатор и вентил за декомпресија. Сериски во испорака со приклучок за вода и брусен камен од вештачка смола ( дијаметар 400 mm). Се работи во рака или на количка FW 20 која спаѓа во дополнителна опрема .
Долготраен филтерски систем (Zyklon)
Антивибрациски систем
ElastoStart
Вентил за декомпресија
2-MIX мотор
Мануелна пумпа за гориво (Purger)
Ергономична форма на рачката
Компензатор
4

За сите подетални информации, јавете се на нашиот контакт телефон, или посетете го нашиот продажен салон